Historie

Současná podoba skateboardingu se po roce 1989 začala v K.Varech pochopitelně organizovat, což ve Varech vyvrcholilo založením Centra pro mládež a alternativní sporty (CMAS) v roce 1999. Karlovarský skatepark se pak několikrát stěhoval – proslulá byla vojenská hala u rozcestí, která padla při budování průtahu v roce 2001. Chvilkové útočiště U-rampa našla v areálu Rolava, kde vydržela do roku 2004.

Moderní a současná podoba karlovarského skateboardingu se datuje od vzniku nového skateparku v Bohaticích v roce 2005. Na současné podobě skateparku se pracovalo každý rok, výraznější podobu skateparku vtiskl projekt od Mystic constructions z r. 2007. Konečná podoba skateparku vyvrcholila vybudováním zastřešení v roce 2012, kdy byl u nás naposled závod ČSP. Od poloviny r. 2016 město pod zášťitou pana Riška skatepark předalo KV City centru.

Jsme Centrum pro mládež a alternativní sporty a tento zastřešený areál je v Karlových Varech díky naší usilovné práci a velkému zápalu Valerie Fenclové. Tahle energická dáma nám pomohla zachránit v roce 1999 legendární halu na rozcestí.